Youtube'da abone sayısını nasıl arttırabiliriz?


Youtube'da abone sayısını nasıl arttırabiliriz?

Kurulduğu 2005 yılından bu zamana kadar bir numaralı video paylaşım sitesi olan Youtube, günümüzde varlığını sürdürmektedir. Youtube’un bu başarısı başta Web 2.0 gibi bir yeniliği bütün dünyaya duyurması, kurulduğu günden bu yana kendini geliştirmesi ve internet kullanıcısı olan milyarlarca insana kendi içeriklerini üretebilme ve yayma olanakları sunmasıyla açıklanabilir.

 

İnternetin gelişmesi ve buna bağlı olarak kullanıcı sayısının artması sonucunda günümüzde kişiler, internet ortamında kendi kimliklerini oluşturabilmektedir. Başarı her insanın arzusu olduğundan, internet ortamında başarılı olmanın en büyük kriteri oluşturduğunuz içeriklerin daha çok kullanıcıya ulaşması ile doğru orantılıdır. Youtube tarafından uygulanan abone sistemi ile aboneler, YouTube'da başarılı olmanızda oldukça büyük öneme sahip hale geldiler.

Abone Sayımızı nasıl arttırabiliriz?

Öncelikle bilmemiz gereken sosyal medyada popülerliğin artmasının bir süreç olduğudur. Bu popülerlik için yarattığınız içeriklerin kreatif, nitelikli ve izlenebilir olması gerekiyor. Günlük ve haftalık içerik paylaşımı konusunda istikrarlı bir duruş, farklı konularla ilgili araştırmalar, izleyiciyi rahatsız edecek unsurlara yer vermemek ve videoyu izleyecek kullanıcıların videonun içeriğinde etkileşimde bulunabilecek unsurlar bulması sizi Youtube’da başarılı bir konuma getirecektir.

 

Bunun haricinde istatistikler bizlere ''Annotations'' sayesinde bir kanalın %200’e kadar abone kitlesinin arttığını söylemektedir. Bu uygulamayı kullanan yayıncılar videolarının ortasına açıklama linki ekleyerek, bu linke tıklayan insanların otomatik olarak kanallarına abone olmalarını sağlayabilmektedirler.

Öne Çıkanlar

Tasarımda Yaratıcılık Sınırlarını Zorlayan En İyi 10 Reklam

Tanıtım, işletmeler için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Yeni gelişen teknolojilerle işletmelerin, karlarını arttırmak amacıyla dijitalleşmeye önem vermesi, reklamları daha ilginç ve daha yaratıcı bir hale getirmiştir.

Ofis partileri hangi açılardan faydalıdır?

Bizim ofisimizde olduğu gibi sizde de partiler kendiliğinden gelişiyorsa ne ala!

Sosyal medyada yapılan kısa video çalışmaları

İnternetin gelişimiyle birlikte ortaya çıkan sosyal medya, dünyanın en popüler içerik sergileme sistemidir dersek abartmış olmayız.