Youtube'da abone sayısını nasıl arttırabiliriz?


Youtube'da abone sayısını nasıl arttırabiliriz?

Kurulduğu 2005 yılından bu zamana kadar bir numaralı video paylaşım sitesi olan Youtube, günümüzde varlığını sürdürmektedir. Youtube’un bu başarısı başta Web 2.0 gibi bir yeniliği bütün dünyaya duyurması, kurulduğu günden bu yana kendini geliştirmesi ve internet kullanıcısı olan milyarlarca insana kendi içeriklerini üretebilme ve yayma olanakları sunmasıyla açıklanabilir.

 

İnternetin gelişmesi ve buna bağlı olarak kullanıcı sayısının artması sonucunda günümüzde kişiler, internet ortamında kendi kimliklerini oluşturabilmektedir. Başarı her insanın arzusu olduğundan, internet ortamında başarılı olmanın en büyük kriteri oluşturduğunuz içeriklerin daha çok kullanıcıya ulaşması ile doğru orantılıdır. Youtube tarafından uygulanan abone sistemi ile aboneler, YouTube'da başarılı olmanızda oldukça büyük öneme sahip hale geldiler.

Abone Sayımızı nasıl arttırabiliriz?

Öncelikle bilmemiz gereken sosyal medyada popülerliğin artmasının bir süreç olduğudur. Bu popülerlik için yarattığınız içeriklerin kreatif, nitelikli ve izlenebilir olması gerekiyor. Günlük ve haftalık içerik paylaşımı konusunda istikrarlı bir duruş, farklı konularla ilgili araştırmalar, izleyiciyi rahatsız edecek unsurlara yer vermemek ve videoyu izleyecek kullanıcıların videonun içeriğinde etkileşimde bulunabilecek unsurlar bulması sizi Youtube’da başarılı bir konuma getirecektir.

 

Bunun haricinde istatistikler bizlere ''Annotations'' sayesinde bir kanalın %200’e kadar abone kitlesinin arttığını söylemektedir. Bu uygulamayı kullanan yayıncılar videolarının ortasına açıklama linki ekleyerek, bu linke tıklayan insanların otomatik olarak kanallarına abone olmalarını sağlayabilmektedirler.

Öne Çıkanlar

Whatsapp Business nedir?

WhatsApp Business, Facebook’un milyonlarca kullanıcısına yeni bir özellik olarak sunduğu, 1 Ocak 2018’de hayatımıza giren bir uygulamadır.

İşveren Markası'nda Çare: Kusursuz Denge

Vücudumuzun en önemli denge organı olan beyincikten ilham aldık; işveren markasını geliştirmek için izlenmesi gereken yola denge getirdik.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu nedir?

SEO online popülerliği arttırmak amacıyla web sitelerinin arama motorlarına (Google, Bing, Yandex) ve ziyaretçilere göre en uygun hale getirilmesi işlemlerinin bütünüdür.