İşveren Markası'nda Çare: Kusursuz Denge


İşveren Markası'nda Çare: Kusursuz Denge
Hayat bisiklet sürmeye benzer. Dengeyi korumak için ilerlemek gerekir.”
Albert Einstein

Einstein bu sözüyle sürekli ilerlemenin, hareket halinde olmanın önemine vurgu yaparken aslında ilerlemek için dengeli hareket etmenin de ne kadar gerekli olduğunun altını çiziyor.

Denge çok önemli. Hem de her konuda… Evet, işveren markası da bahsettiğim “her şey”in içinde! Önceki yazılarımda işveren markasının dikkat çekmeye başlayan bir kavram olduğundan bahsetmiştim. Bu konuda yapılmış pek çok araştırma, yazılmış pek çok makale mevcut. Bu kavramın tanımı ve neleri kapsadığı biliniyor ancak işveren markasının nasıl geliştirileceği konusunda optimum ve dengeli bir çözüm bulmak; konuya hakim, uzman bir ekibin altından kalkabileceği bir iş. Bizim gibi :)

Optimum bir çözüm yolu bulmak ve iş ortaklarımız için en doğru çözümü sunduğumuz uygulamalarımızı formüle etmek adına düşündük, taşındık ve “denge” unsurunun işin püf noktası olduğuna karar verdik. Formulümüzün adını “Beyincik” olarak belirlememiz bu sebepten anlayacağınız…

“Peki nedir bu Beyincik?” diye soracak olursanız şöyle açıklayabilirim: Vücudumuzun en önemli denge organı olan beyincikten ilham aldık; işveren markasını geliştirmek için izlenmesi gereken yola denge getirdik.

Stratejik, İçerik, Estetik, Analitik, Akademik ve Etkinlik isimli altı maddenin kusursuz bir denge ve uygulamayla bir araya gelmesi işveren markasını kaçınılmaz bir şekilde güçlendirecektir.

Maddelere tek tek kısaca değinmek gerekiyor sanırım:

Bu maddelerin hepsi hayati, hepsi tek başına oldukça önemli ancak daha önce de değindiğim gibi en büyük etkiyi yaratmak için Voltran’ı oluşturmak gerekiyor! Parçalar arasında kurulacak denge ile başarılı sonuç kaçınılmaz olacaktır.

Öne Çıkanlar

Sosyal medyada yapılan kısa video çalışmaları

İnternetin gelişimiyle birlikte ortaya çıkan sosyal medya, dünyanın en popüler içerik sergileme sistemidir dersek abartmış olmayız.

İnternette Ağızdan Ağıza İletişim: Viral Pazarlama

Hennig-Thurau vd. internet üzerinden gerçekleştirilen ağızdan ağıza iletişimi (viral pazarlama), çok sayıda firma ve bireye internet yoluyla ulaşabilir hale getirilen, bir ürün ya da şirket hakkında potansiyel, gerçek ya da eski müşteriler tarafından yapılan herhangi bir pozitif ya da negatif açıklama olarak tanımlamaktadır.

Tasarımda Yaratıcılık Sınırlarını Zorlayan En İyi 10 Reklam

Tanıtım, işletmeler için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Yeni gelişen teknolojilerle işletmelerin, karlarını arttırmak amacıyla dijitalleşmeye önem vermesi, reklamları daha ilginç ve daha yaratıcı bir hale getirmiştir.