SEO Arama Motoru Optimizasyonu nedir?


SEO Arama Motoru Optimizasyonu nedir?

Socialthinks’ten Sizlere SEO Çalışması Önerileri

SEO (Search Engine Optimization), internetin günümüzde yaygınlaşması sonucu ortaya çıkmıştır. SEO online popülerliği arttırmak amacıyla web sitelerinin arama motorlarına (Google, Bing, Yandex) ve ziyaretçilere göre en uygun hale getirilmesi işlemlerinin bütünüdür.

 

Yeni gelişen teknolojilerle birlikte internetin kullanım alanlarının artması ve pazarlama alanındaki rekabetin gelişmesi SEO’yu ortaya çıkarmıştır. Satış ve pazarlama sektöründeki bir çok şirket satışlarını arttırmak amacıyla SEO optimizasyonunu uygulamaktadır.

 

SEO Ne İşe Yarar?

SEO, doğru kullanımı sonucunda web sitenizin ziyaretçi sayısını arttıran, müşterilerinizden gelen etkileşimleri yükselten, markanızın maddi ve manevi değerlerini koruyan ve reklam verdiğinizde performansınızı yükseltmenizi sağlayan bir optimizasyon sistemidir. Web sitenize uygulayacağınız basit yöntemler ile yukarıda belirttiğimiz optimizasyonu gerçekleştirmek için önerilerimize bakmanızı tavsiye ederiz.

 

Önerilerimiz

 1. Web sitenizi oluştururken anahtar kelime seçmenizin ve sitenizin giriş sayfasında bu anahtar kelimenin bulunması, başarılı bir SEO çalışması için oldukça önemlidir. Böylece internet kullanıcıları sitenize daha kolay ulaşabileceklerdir.
   
 2. Web sitenize koyduğunuz blog yazısı, makale, haber gibi içeriklerin başlıklarında anahtar kelime kullanımı, yine aynı şekilde sizin yazdığınız konuyu arama motoru üzerinden aratan bir kullanıcıyı sizin sitenize yönlendirecektir.
   
 3. Anahtar kelimelere metinlerinizin içinde yer vermeyi unutmayın.
   
 4. Herkesin bildiği üzere web sitelere artık sadece bilgisayarlar ile değil, mobil cihazlar ile de ulaşılabiliyor. Bu sebeple web sitenizin bütün cihazların ulaşımına açık bir hale gelmesini sağlayın.
   
 5. Milyonlarca web sitesinin bulunduğu bir platformda yalnız olmanız sizin açınızdan olumlu bir sonuç doğurmayacaktır. Bu sebeple diğer web siteleriyle etkileşimler yapmak, blog ve web sitesi listeleme sitelerine kayıt olmak, SEO Optimizasyonunu doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizi gösterecektir.
   
 6. Günceli takip etmek, özgün içerikler üretmek ve sitenizin sürekli yenilenmesi SEO çalışmanız için çok önemlidir.
   
 7. Arama motorları sizleri ulaşılabilir kılan web siteleridir. Bu nedenle başta Google olmak üzere arama motorlarının web yönetici araçlarını kullanmayı unutmayın.
   
 8. Web sitenizde paylaştığınız içeriği sosyal medya hesaplarınız ile destekleyin.
   
 9. Web sitenizde, ziyaretçi trafiğinizi arttıracak bütün imkanları kullanın.
   
 10. Web sitenizde yer alan içeriklerin görselleri ile uyumlu olmasına, spam reklamların olmamasına ve web sitenize giren kullanıcıların sitenizin içinde kaybolmamasını sağlayacak ‘’Arama’’ bölümünün olmasına dikkat edin.

Öne Çıkanlar

twitterlogo

Twitter Logosunun Yenilenen Hikayesi: Kuşun Yeniden Kanatlanışı Sosyal medya devi Twitter, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısıyla günümüzün en popüler platformlarından biri haline geldi. Ancak, popülerliğin getirdiği rekabetin ve değişen tasarım trendlerinin etkisiyle Twitter, zaman içinde birkaç logo değişikliğine gitmek zorunda kaldı. İşte Twitter logosunun yenilenen hikayesi:

Tasarımda Yaratıcılık Sınırlarını Zorlayan En İyi 10 Reklam

Tanıtım, işletmeler için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Yeni gelişen teknolojilerle işletmelerin, karlarını arttırmak amacıyla dijitalleşmeye önem vermesi, reklamları daha ilginç ve daha yaratıcı bir hale getirmiştir.

İnternette Ağızdan Ağıza İletişim: Viral Pazarlama

Hennig-Thurau vd. internet üzerinden gerçekleştirilen ağızdan ağıza iletişimi (viral pazarlama), çok sayıda firma ve bireye internet yoluyla ulaşabilir hale getirilen, bir ürün ya da şirket hakkında potansiyel, gerçek ya da eski müşteriler tarafından yapılan herhangi bir pozitif ya da negatif açıklama olarak tanımlamaktadır.