Tasarımda Yaratıcılık Sınırlarını Zorlayan En İyi 10 Reklam


Tasarımda Yaratıcılık Sınırlarını Zorlayan En İyi 10 Reklam

Tanıtım, işletmeler için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Yeni gelişen teknolojilerle işletmelerin karlarını arttırmak amacıyla dijitalleşmeye önem vermesi, reklamları daha ilginç ve daha yaratıcı bir hale getirmiştir. Televizyon ve reklamcılık sektörüyle başlayan bu süreç, günümüzde internet ile birlikte gelişerek devam etmektedir.

 

 1. ''Ses sistemleri'' sektöründe lider firmalardan biri olan JBL, yeni kulaklığını tanıtmak için hazırladığı bu tasarımda, kulaklığın kullanıldığında kimsenin sizi rahatsız edemeyeceğini yaratıcı bir şekilde anlatmış.

   

  JBL

   

 2. Interstate Batteries firmasının araç aküleri için yaptığı bu reklam harika bir tasarım örneğidir. Harika bir tasarım örneği olmasını sağlayan unsur ise görselin hurdalıkta bir hayli araç olmasına rağmen, firmanın aküsünü kullanan bir aracın hala sağlam ve kaliteli olduğu mesajını bizlere iletmesidir.

   

  Interstate Batteries

   

 3. Rademar isimli spor mağazasının, ayakkabılarının anatomik olduğunu söyleyerek pazarlama amacıyla hazırladığı bu görsel, yaratıcı tasarım örneği için oldukça güzel.

   

  Rademar

   

 4. Lazer Bike Helmets isimli firmanın reklamında bisiklet kazası geçiren birinin hastanedeki halini görmekteyiz. Fark ettiyseniz, yatakta yatan hastanın sadece kask takılan bölgesinde bir zedelenme yoktur.

   

  Lazer Bike Helmets

   

 5. Reklamların ürün satmak ve hizmet bilgilendirmesi yapmak dışında sosyal sorumluluk amacı güttüğünü bu güzel tasarımla görmekteyiz. Hazırlanan bu görsel, emniyet kemeri kullanımının önemini bizlere aktarmaktadır. Bizlere verdiği mesaj ise emniyet kemeri kullananın ölüm tarihi yoktur.

   

  Emniyet Kemeri

   

 6. Bu tasarımda Baygon firması, evinizdeki haşerelere karşı sizi nasıl koruduğunu anlatıyor. Zira Örümcek Adam bile ilacın etkisine dayanamamış.

   

  Baygon

   

 7. Rowenta firmasının yeni süpürgesini tanıtırken verdiği mesaj çok önemli: Süpürgemiz o kadar güçlü ki kuş bile yakalayabilirsiniz.

   

  Rowenta

   

 8. Süpermen filminin tanıtımı için yapılan ve içerisinde filmin hikayesini de barındıran bu asansör görseli, asansör kapalıyken takım elbise, asansör açıldığında ise Süpermen kıyafetini gözler önüne seriyor.

   

  Süperman

   

 9. Mc Donald's restoranlarında bedava kablosuz internet imkanı olduğunu duyuran bu tasarım oldukça yaratıcı.

   

  Mc Donalds

   

 10. Plastik poşet kullanımının okyanuslardaki canlılara zarar verdiğini gösteren farklı bir tasarım.

   

  Poşet

   

Öne Çıkanlar

twitterlogo

Twitter Logosunun Yenilenen Hikayesi: Kuşun Yeniden Kanatlanışı Sosyal medya devi Twitter, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısıyla günümüzün en popüler platformlarından biri haline geldi. Ancak, popülerliğin getirdiği rekabetin ve değişen tasarım trendlerinin etkisiyle Twitter, zaman içinde birkaç logo değişikliğine gitmek zorunda kaldı. İşte Twitter logosunun yenilenen hikayesi:

Sosyal medyada yapılan kısa video çalışmaları

İnternetin gelişimiyle birlikte ortaya çıkan sosyal medya, dünyanın en popüler içerik sergileme sistemidir dersek abartmış olmayız.

Whatsapp Business nedir?

WhatsApp Business, Facebook’un milyonlarca kullanıcısına yeni bir özellik olarak sunduğu, 1 Ocak 2018’de hayatımıza giren bir uygulamadır.